Back to top

Tryb Agregacji vs. Trybu Hedging

Co to jest Hedging i czym różni się od trybu Agregacji?
Hedging to zaawansowany tryb handlowy, który pozwala na otwieranie wielu pozycji na tym samym instrumencie. Każda pozycja jest realizowana po obecnej cenie rynkowej i wyświetlana jako nowa pozycja na platformie Trading 212 PRO.

Dla porównania, handlując w trybie Agregacji można otworzyć tylko jedną pozycję na danym instrumencie. Każda nowa pozycja na tym instrumencie dodawana jest do poprzedniej, a cena uśredniania.
Trading 212
Jakie korzyści oferuje hedging?

Zarządzanie ryzykiem jest istotną częścią strategii handlowej, a hedging jest jedną z najpopularniejszych metod. Hedging można wykorzystać do zabezpieczenia otwartej pozycji i zmniejszenia ryzyka przed niekorzystnymi zmianami na rynku.

Handel w trybie Hedging pozwala na otwieranie wielu pozycji na tym samym instrumencie, co oznacza, że można mieć na danym instrumencie zarówno długie, jak i krótkie pozycje. Posiadanie oddzielnych pozycji na koncie daje możliwość dodawania nowych zamówień, a także umożliwia częściowe zamknięcie danej pozycji w celu zabezpieczenia zysku lub ograniczenia potencjalnej straty.

Co to jest saldowanie?

Saldowanie konsoliduje wartość dwóch lub więcej pozycji w celu uzyskania tylko jednej wartości. Z saldowania można skorzystać jedynie w trybie Hedging. Główną zaletą tej opcji jest możliwość częściowego lub całkowitego zamknięcia pozycji, bez konieczności płacenia dwa razy za spread. W platformie Trading 212 PRO dostępne są dwa rodzaje saldowania:

Pojedyncze zamknięcie (1) – Opcja pozwala na saldowanie dwóch przeciwstawnych pozycji. W ten sposób można oszczędzić spread za saldowaną ilość.

Wielokrotne zamknięcie (2) – Opcja konsoliduje kilka otwartych pozycji przeciwstawnych. W ten sposób można oszczędzić spread za saldowaną ilość. Najpierw zamykane są najstarsze pozycje, a zamówienia realizowane są po cenie, która oferowana była w momencie otwarcia ostatnich pozycji.

Trading 212
Dwa tryby handlu, jedna platforma

Tryby będzie można zmieniać w menu ustawień, wybierając Agregację lub Hedging. Prosimy zwrócić uwagę na to, że zmiana może nastąpić tylko wtedy, gdy na koncie nie ma otwartych pozycji i Zamówień oczekujących.

Trading 212
Tabela porównawcza
Funkcje
Tryb Hedging
Tryb Agregacji
Otwieranie wielu pozycji na jednym instrumencie
Saldowanie
Zamówienie wejścia
(Limit/Zatrzymanie, OCO,
Jeżeli/To)
(Limit/Zatrzymanie, OCO,
Jeżeli/To)
Zamówienia powiązane
(Trailing Stop,
Zysk/Strata)
(Trailing Stop,
Zysk/Strata)
Zmiana kierunku pozycji

Gotowy na start? Zajmie to tylko 30 sekund i jest ZA DARMO!

Handluj walutą, złotem, ropą i kontraktami CFD w twojej przeglądarce.

Załóż DARMOWE konto demo z 50 000 zł

Kontrakty CFD to produkty z wykorzystaniem dźwigni finansowej, które mogą nie być odpowiednie dla każdego inwestora i mogą doprowadzić do utraty zainwestowanego kapitału, należy więc w pełni rozumieć związane z tym ryzyko. Dowiedz się więcej.

Trading 212 jest nazwą handlową należącą do Trading 212 UK Ltd., Trading 212 CY Ltd. (Poprzednio: Avus Capital CY Ltd.) i Trading 212 Ltd.

Trading 212 UK Ltd. jest zarejestrowana w Anglii i Walii (nr rejestracyjny 8590005). Trading 212 UK Ltd. jest upoważniona i regulowana przez Financial Conduct Authority (nr rejestracyjny 609146).

Trading 212 CY Ltd. (Poprzednio: Avus Capital CY Ltd.) jest zarejestrowana na Cyprze (nr rejestracyjny 343308). Trading 212 CY Ltd. (Poprzednio: Avus Capital CY Ltd.) jest upoważniona i regulowana przez Cyprus Securities and Exchange Commission (nr licencji 290/16).

Trading 212 Ltd. jest zarejestrowana w Bułgarii (nr rejestracyjny 201659500). Trading 212 Ltd. jest upoważniona i regulowana przez Komisję Nadzoru Finansowego (nr rejestracyjny RG-03-0237).

Informacje zawarte na tej stronie internetowej nie są skierowane do mieszkańców Stanów Zjednoczonych i nie są przeznaczone do rozpowszechniania lub używania przez jakąkolwiek osobę lub podmiot w jakiejkolwiek jurysdykcji lub kraju, w których ich rozpowszechnianie byłoby sprzeczne z prawem lub obowiązującymi tam przepisami.

Ostrzeżenie o ryzyku
Czatuj z nami